Kulübümüz, 2001 yılında Akdeniz Aikido Derneği adı altında Ümit Menteş Sensei tarafından İstanbul Maltepe Küçükyalı semtinde kurulmuştur.

Üç yıl bu isim altında faaliyet gösteren kulübümüz, 2004 yılı itibarıyla Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından tescil edilip 772 no’lu Kulüp lisansıyla resmi Spor Kulübü haline gelmiştir.

Halen Akdeniz Aikido Spor Kulübü ünvanı ile faliyetlerine devam etmekte olan kulübümüzde spor yapan arkadaşlarımızın hepsi Gençlik Hizmetleri ve  Spor İl Müdürlüğünün Lisanslı sporcuları olup, Türkiye Wushu, Aikido Federasyo ve Judo Federasyonunun resmi lisansına sahiptirler.

Kulübümüz 2005 yılında Ferdi Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu kurucu üyelerinden biri olmuş ve aynı yıl spor branşlarına JUDO’yu dahil etmiştir.

Judo branşı danışmanlığına Türkiye Judo Federasyonu ulusal hakemi ve antrenörü Sayın Ahmet Apaydın (VI.DAN) getirilmiştir. Kulübümüz Judo’da en elit eğitimi hedefleyerek Türkiye’de milli sporcular ve sağlıklı bir gençlik hedeflemektedir.

Haftalık düzenli çalışmalarımız yanı sıra her yıl en az birer kere olmak suretiyle Soyağacımız bölümünde Aikido yaşamlarına dair detayları bulabileceğiniz O-Sensei’nin en güncel tekniklerine sadık kalarak çalışmalarına devam etmekte olan Master Sicali (V.DAN ) ve Sensei Mohab ( III.DAN ) gözetiminde seminerlerimiz gerçekleşmektedir.

Söz konusu seminerler sadece fiziksel tekniklerimizi geliştirmekle kalmayıp, ruhsal gelişimimiz açısından da son derece yararlı olmaktadır.

Kulübümüz dojosu İstanbul’da ki en büyük çalışma alanına (tatami) sahip dojolardan biridir. Tatamimiz 2005 yılında Judo Federasyonu kriterlerine uygun yüksek dansiteli müsabaka minderleriyle yenilenmiştir. Dojomuzda ısıtma, soğutma ve havalandırma sistemleri mevcuttur. Bayanlar ve erkekler için ayrı soyunma odaları bulunmaktadır.

Kulübümüz Aikido ve Judo çalışmalarını izlemek isteyen; kulüp üyeliğinden önce bu kararlarını birkaç antremanımıza katılarak vermeyi tercih eden herkese ücretsiz olarak açıktır.

Vizyonumuz

Aikido ve Judo’yu Türkiye’de daha geniş kitlelere yaymak ve hem yurtiçinde hem de yurtdışında başarılı sporcular yetiştirmek.

Aikido ve Judo’yu spora paralel olarak iş, okul ve sosyal yaşantıda da uygulanabilir kılmak.

Hem Türkiye hem de dünya Aikido ve Judo’suna resmi antrenör ve hakemler kazandırmak.

Kişisel gelişimde Aikido ve Judo’yu bir yaşam tarzı olarak insanlara kazandırmak.

Mizyonumuz

Hedef kitlemize uzun süreli spor yapma alışkanlığını kazandırmak, zihinsel ve sosyal gelişimi desteklemek, ruhsal olgunlaşma ve aydınlanma yolunu başlatıp, bunu yaşam boyu sürdürmek.