<b>Sezer Ergün</b>
Sezer Ergün
Aikido 4.Dan 4.Kademe Baş Antrenör

Judo 2.Dan 2.Kademe Antrenör

1967 yılında İstanbul’da doğdu. Evli ve 2 çocuk babası. 1984-2006 yılları arasında mobilya sektöründe ticaret yapmıştır. 2001 yılında tanıştığı aikido ile hayatına yeni bir yön verme kararı almış olup, ticaret sektöründen eğitim ve kişisel gelişim konularına yönelmiştir. Mevlana Eğitim ve Kültür Derneği semazenlerindendir.

Aikido’da; Türkiye Wushu Aikido Federasyonu, 4.Dan seviyesinde ve 4.Kademe Baş antrenördür.

Judo’da; Türkiye Judo Federasyonu, 2. Dan seviyesinde ve 1. Kademe antrenördür.

Bu çalıştığı süreler içerisinde yerli ve yabancı birçok usta ile çalışarak kendini geliştirmiştir.

Türkiye Wushu ve Aikido Federasyonu’nda eğitim kurulunda görev almıştır.

Türkiye Wushu ve Aikido Federasyonu’nda belli bir dönem il temsilciliği yapmıştır.

Çeşitli kişisel gelişim eğitimleri almıştır. Bunlardan bazıları;

  • Holistik İnsan (4. Seviye)
  • Eğitici Eğitimi
  • Human Elements
  • Stres Yönetimi
  • Meridian Theraphy
  • Beden Dili ve Etkili İletişim
  • Öğrenci Koçluğu ve Bütünsel Yaşam Koçluğu
<b>Cem Oğuz Ergün</b>
Cem Oğuz Ergün
Judo 2. Dan

Judo Hakemi

1995 yılında İstanbul’da doğdu. Küçük yaşlarda başlayan spor hayatı çeşitli branşların ardından 2003 yılında judo ile tanışmış olup halen aktif olarak sürmektedir.

Öğrenim hayatı boyunca spor ile birlikte hayatında müziğe de yer vermiş olup, İstanbul Devlet Konservatuarı’nda iki sene yarı zamanlı müzik eğitimi almıştır.

Halen bateri ve gitar çalmaktadır. 2013 yılında Yeditepe Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nü kazanmış olup, eğitiminin bir dönemini Krakov, Polonya’da okumuş ve güncel olarak Yeditepe Üniversitesi’nde eğitimine devam etmektedir.

Misyonu kendi öğrencilerini yetiştirmek olan Akdeniz Spor Kulübü Yaşam Atölyesi’nde kendi antremanlarının dışında kendinden küçüklerin antrenmanlarına da katılmış ve onların gelişimine destek olmaya çalışmıştır.

2013 yılının başında 1. Dan(Kara Kuşak)’ını aldıktan sonra bu yardımı profesyonelleştirmiş ve derslere yardımcı antrenör olarak katılmaya başlamıştır.

2015 yılının başında Bursa’da yapılan hakemlik seminerinde İstanbul bölgesi aday hakemi olmaya hak kazanmış ve o tarihten itibaren hem bölgesel hem de uluslararası müsabakalarda görev almıştır.

2015 yılının ortalarına doğru İstanbul’da yapılan Dan sınavına girmiş ve 2. Dan olmaya hak kazanmıştır.

Profesyonel ve kişisel hayatına yardımı dokunacağını düşünerek çeşitli kişisel gelişim eğitimleri almıştır. Bunlardan bazıları;

Beden Dili ve Efektif İletişim (2011)
Stres Yönetimi (2012)
NLP Pratisyen Eğitimi (2014)

<b>Kıvanç Boylu</b>
Kıvanç Boylu
Aikido 1. Dan 1. Kademe Antrenör

25 Ocak İstanbul doğumlu olan Kıvanç Boylu ( I.DAN ve I. KADEME ANTRENÖR) Sempai ‘nin Aikido ile tanışması, daha sonradan şuan ki kulübümüz olan AKDENİZ AİKİDO DERNEĞİ’nide 2002 yılında Sensei Ümit Menteş (II. DAN ve I.KADEME ANTRENÖR ) ile olmuştur. Üç yıl boyunca devamlı olarak burada Aikidonun genel prensiplerini öğrenmeye ve geliştirmeye devam etmiştir.

2012 yılında AKDENİZ AİKİDO SPOR KLÜBÜ olarak isim değiştiren kulübümüz de 2013 den beri Sensei Sezer Ergün (IV. DAN ve IV. KADEME ANTRENÖR) eşliğinde Aikidosunu geliştirmeye devam ederken Aikido Federasyonu tarafından 5 Haziran 2016 da SHODAN ( I.DAN ) derecesine yükselmiştir. Sonrasında federasyonun açmış olduğu antrenörlük kursuna katılarak 13 Ekim 2016 da 1.Kademe Antrenörlük yetkisi almıştır.

Hala kulübümüz bünyesin de Sempai olarak eğitimine ve gelişimine devam ederken , hem dojomuz da hem de çeşitli kurumlarda dersler vermeye devam etmektedir.

<b>Ozan Kuşcu</b>
Ozan Kuşcu
Aikido 1. Dan

1975 yılında İstanbul’da doğdu. 1997 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden mezun oldu. 1999 – 2001 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi’nde Finans dalında MBA öğrenimini tamamladı. İş hayatına Monitor Company’de, Yapı Kredi Bankası’nın “Yeniden Yapılanma Projesi”nde yer alarak başladı.

2001 yılında Akdeniz Aikido Okulunda, Ümit Menteş sensei ile Aikidoya başlamıştır. 1. Dan seviyesindedir.Halen kendi şirketi olan Nar Eğitim ve Danışmanlık şirketinde , kurumsal firmalara ”İş Yaşamında Aikido” eğitimleri vermektedir.

1997 yılında Garanti Bankası’na MT olarak başlayan Ozan Kuşcu, 2005 yılına kadar bu bankanın çeşitli kademelerinde görev almıştır.

Uzun yıllar Kurumsal Şubelerde Portföy ve daha sonra Satış Koordinasyon Yöneticisi olarak görev yapıp son olarak Garanti Bankası Eğitim Müdürlüğü’nde, Şube Müdürleri Teknik Eğitimi Projesinin koordinasyonu görevini yürüttükten sonra ayrılarak NAR Eğitim ve Danışmanlık Merkezi bünyesine katılmıştır.

Garanti Bankası’nda, 1999 yılından beri banka içi düzenlenen Satış, Fiyatlama ve Verimlilik eğitimlerinde eğitimcilik yapmıştır.

NLP Practitioner, Master Practitioner ve Trainer eğitimlerini almıştır. NLP Trainer eğitimini, Phd. Wyatt Woodsmall’dan almıştır.

2004 yılında İngiltere’de Cranfield School of Management’da “Vital Business Update”; 2000 yılında Belçika’da Management Center Europe (MCE)’dan “Advanced Selling Skills” eğitimi almıştır.

NAR Eğitim ve Danışmanlık Merkezi’nin kurucu ortağı olup, şirket eğitimlerinde eğitimci olarak yer almakta, şirket danışmanlığı ve bireysel yaşam ve iş koçluğu yapmaktadır.

İyi derece İngilizce ve Almanca bilen Ozan Kuşcu`nun uzmanlık alanları; Bankacılık ve Finans, Şirket Analizleri, Pazarlama, Yönetim Becerileri, İletişim, Satış ve NLP olarak sıralanabilir.